هاست ویندوزی

در چند سال اخیر، با افزایش روند رو به رشد فن‌آوری‌های مرتبط با اینترنت در داخل کشور و خصوصا توسعه و بهبود زیرساخت دیتاسنترها، شرکت‌های ارائه دهنده‌ی فضای هاست و میزبانی موفق به راه اندازی سرویس‌های هاست داخل ایران با کیفت مناسب شده‌اند. این امر در کنار شرایط اقتصادی، به مرور مالکین کسب و کارهای اینترنتی را مجاب به منتقل کردن وب سایت‌ها و سرویس‌های خود به هاست‌های داخل ایران نموده است. اما همانطور که شاهد هستیم، همچنان حجم بزرگی از کسب و کارها، میزبانی‌های خارجی را ترجیح می‌دهند. علت تفاوت در این انتخاب چیست؟ برتری و ضعف هاست ایرانی نسبت به هاست خارجی چیست؟! در ادامه به مقایسه‌ی هاست ایرانی و خارجی در بخش‌های مختلف می‌پردازیم.

هاست ایران یا خارج

بررسی تفاوت‌های این دو نوع سرویس را می‌توان براساس مولفه‌های زیر انجام داد:

سرعت دسترسی و بارگذاری وب سایت

به جرأت می‌توان گفت که مهمترین مولفه در خرید هاست، تاثیر آن بر سرعت بارگذاری وب‌سایت است. محل جغرافیایی استقرار سروری که میزبان یک وب سایت است، تاثیر مستقیم بر لود اولیه وب سایت دارد. هر چقدر این مکان نزدیکتر به کاربری باشد که در حال بارگذاری وب سایت است، سرعت بارگذاری اولیه سریع‌تر خواهد بود. با در نظر گرفتن این عامل، در صورتی که عمده بازدیدکنندگان وب سایت شما ایرانی هستند، قطعا استفاده از یک هاست داخل ایران در سرعت بارگذاری وب سایت شما تاثیر بسیار مثبتی خواهد داشت. همچنین عکس موضوع نیز صادق بوده و برای وب سایت‌هایی با بازدید کنندگان غیر ایرانی، میزبانی‌های خارج از ایران پیشنهاد می‌شود.

بهینه سازی عملکرد وب سایت برای موتور های جستجو (SEO)

تاثیر هاست خارجی بر سئو هاست خارج بهترین هاست رایگان هاست پرسرعت ایران هاست سی پنل ایران هاست وردپرس ایران هاست ایرانی

یکی از مواردی که در سئوی یک وب سایت موثر است، ارتباط دائمی و سریع ربات‌های موتورهای جستجو با وب سایت است. در صورتی که این ارتباط مختل گردد و یا با سرعت مناسب برقرار نشود، وب سایت از دید موتور جستجو خارج از دسترس بوده و موجب افت امتیاز سئو می‌شود. از آنجایی که هاست‌ خارج از ایران از بستر شبکه پایدارتر و سریعتری نسبت به نوع ایرانی خود برخوردار است، در این زمینه دارای برتری بوده، و برای وب سایت‌هایی که SEO based هستند، پیشنهاد می‌شوند.

تاثیر پذیری از اختلالات اینترنتی

بعضا رخ دادن اختلالات اینترنتی اجتناب ناپذیر بوده و مشاهده شده که به صورت لحظه‌ای ارتباط شبکه داخل ایران با خارج از کشور قطع می‌شود. در صورتی که وب سایت شما خارج از ایران میزبانی می‌شود، در این بازه‌ی زمانی، وب سایت برای کاربران داخلی در دسترس نخواهد بود. همچنین عکس این موضوع نیز صادق است، و وب سایت‌های میزبانی شده در ایران، از خارج از کشور قابل مشاهده نخواهند بود. پس با توجه به محدوده کاربران هدف خود که داخلی هستند و یا خارجی و هچنین مبحث سئو که در بالاتر توضیح داده شد، این مورد را نیز در انتخاب خود لحاض نمایید.

امنیت

اگر وب سایتی دارید که اطلاعات بسیار حساس و مهمی دارد و یا به شکلی وظیفه ارائه دادن سرویس‌های دولتی را بر عهده دارد، بهترین انتخاب ممکن برای شما، هاستینگ داخل ایران خواهد بود. از این جمله می توان به وب سایت‌های مرتبط با دانشگاه‌ها و مراکز اداری و دولتی، همانند شهرداری‌ها اشاره کرد.

پیشنهاد فراهاستر برای وب سایت های شما،خرید دامنه های مناسب با سایت شماست

مباحث کپی رایت و اعمال تحریم‌ها

یکی از دغدغه‌هایی که تابع شرایط حاکم است، اعمال تحریم‌ها روی وب سایت‌ها است. در صورتی که حس می‌کنید ممکن است وب سایت شما به این دلیل متضرر شود، بهتر است که از هاست داخلی استفاده کنید.همچنین در رابطه با مبحث کپی رایت، معمولا هاست‌های ایرانی نظارت کمتری بر این مورد دارند. اما بدین معنی نیست که کلا هیچ نظارتی صورت نمی‌گیرد. پسندیده است که فارغ از نوع هاست مورد استفاده، قوانین کپی رایت رعایت گردد.

قیمت

قیمت هاست ایرانی هاست ویندوز هاست ماهانه خرید هاست ارزان هاست وردپرس هاست لینوکس هاست خارج هاست خارجی هاست خارجی رایگان هاست خارجی ارزان

تهیه سرویس‌های خارج از ایران با استفاده از یکی از ارزهای رایج انجام می‌پذیرد. به همین دلیل با توجه به شرایط اقتصادی حال حاضر، معمولا قیمت هاست‌های داخل ایران نسبت به نمونه خارجی آن ارزانتر خواهند بود. اگر قیمت برای شما مهم است، قطعا میزبانی داخل ایران می‌تواند انتخاب مناسبی باشد.

کلام آخر

تمام موارد بالا به صورت کلی گفته شده است و ممکن است بسته به شرایط موجود متغیر باشند. همچنین نکاتی نیز وجود دارد که باید مد نظر داشته باشید:

  • قرار داشتن وب سایت در هاست خارج از کشور حتی برای هاست وردپرسی الزاما به معنای کند لود شدن وب سایت نیست. همانطور که گفته شد تنها می‌تواند در سرعت لود اولیه وب سایت تاثیر‌گذار باشد.
  • مورد اعمال تحریم‌ها بسیار اختصاصی بوده و در مجموع مشکلی برای سایت‌ها ایجاد نمی‌کند.

در صورتی که مقاله بالا پاسخگوی سوالات شما در این رابطه نبوده است، لطفا پرسش‌های خود را از طریق بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

مطالب پیشنهادی فراهاستر به شما:

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *