در هاست فراهاستر برخلاف یک هاست اشتراکی، سایت‌های پربازدید نیز به‌سادگی می‌توانند از خدمات میزبانی استفاده کنند، بدون آنکه درگیر دغدغه‌های مدیریت سرور شوند. این سرویس شامل؛ انواع هاست بر روی کنترل پنل سیپل، در ایران و خارج از ایران، در سیستم عامل‌ لینوکس ارائه می‌شود، با خریدهاست های تخصصی علاوه بر انتخاب سرویس متناسب با کسب و کار خود همواره تنها برای آن میزان از منابع سخت‌افزاری که نیاز دارید هزینه می‌پردازید و دیگر دغدغه قیمت هاست را به دلیل پرداخت هزینه‌های غیرموجه در ابتدای فعالیت وب‌سایت خود، نخواهید داشت.

هاست چیست؟

هاست یا هاستینگ به معنی میزبان است که به بخشی از سرور گفته میشود که در آن اطلاعات و فایل های وبسایت شما بارگذاری میشود.ممکن است بر بروی یک سرور یک یا ده و یا پانصد سایت و حتی بیشتر میزبانی شود و تعداد سایت های روی یک سرور به قدرت پردازنده ی رم و فضای سرور و همچنین به میزان استفاده ی وبسایت ها از این منابع بستگی دارد. برای حضور در فضای مجازی وب علاوه بر طراحی سایت نیاز به خرید سرویس هاست از شرکت های میزبان دارید.

انواع هاست:

  • میزبانی اشتراکی
  • سرور  اختصاصی
  • سرور نیمه اختصاصی
  • میزبانی ابری

میزبانی اشتراکی :

در این نوع میزبانی یک سرور به بخش های زیادی تقسیم میشود و هر بخش به سایتی تعلق میگیرد با این روش ممکن است در یک سرورهزاران سایت میزبانی شود.نکته مثبت استفاده از هاست اشتراکی مقرون به صرفه بودن آن است و بابت همان مقدار از منابعی که احتیاج دارید هزینه پرداخت میکنید. نکته منفی مشکلات امنیتی است که نفوذ به یک سایت میتواند راهی برای ایجاد دسترسی به سرور و سایر وبسایت ها باشد و حجم بالای درخواست های روی سرور میتواند منجر به افت سرعت سایر وبسایت ها شود بنابراین استفاده از سرورهای ایمن شده و معتبر برای امنیت و کارایی سایت ضروری است.

سرور اختصاصی :

در این نوع هاست یک سرور به مشتری اختصاص می یابد و وب سایت او تنها استفاده کننده از منابع آن سرور است از آنجا که سرور فقط از سایت شما میزبانی میکند بنابراین نگرانی ای بابت کاهش امنیت و سرعت از طرف سایر وب سایت ها وجود ندارد اما سرور اختصاصی بسیار گران و فقط مناسب شرکت ها و سازمان هایی است که بودجه ی کافی برای اجاره ی سرور دارند.

سرور نیمه اختصاصی یا مجازی:

هاست نیمه اختصاصی یکی دیگر از سرویس های میزبانی وب است که در آن یک سرور به کمک نرم افزارهای مجازی ساز به چند بخش مجزا تقسیم می شود که از دید کاربر یک سرور اختصاصی است در این روش هر سرور مجازی مانند یک رایانه است که از نظر فیزیکی تکه تکه شده و هر تکه برای احتیاجات یک مشتری خاص تخصیص داده شده است .

میزبانی ابری یا جدولی (cloud web):

در این روش همواره چندین سرور در حال کار کردن هستند که همواره حداقل یک سرور برای تحمل بار در دسترس است یعنی وب سایت شما محدود به یک سرور با منابع محدود نخواهد شد و در شرایطی که احتیاج به استفاده ی بیشتر از منابع دارد می تواند از سایر سرورها در فضای ابری استفاده کند .

با این روش سایت شماهمیشه در دسترس است ولی بک آپ گرفتن و خط امنیت به علت پراکندگی داده ها کار دشواری تری است .

کشورهای ارائه دهنده ی این خدمت کدامند؟

کشورهایی مانند ایران،روسیه،ژاپن،چین و هلند سرویس هاست را ارائه میدهند.

نحوه خرید و گرفتن این خدمت چگونه است ؟

شما  با وارد شدن  به سایت های ارائه دهنده ی خدمات هاست و میزبانی  به راحتی میتوانید هاست مورد نظر خود را انتخاب کرده و از این خدمت استفاده کنید.

معرفی فراهاستر:

سایت فراهاستر ارائه دهنده ی خدمات هاست و پشتیبانی سایت است و به راحتی میتوانید با وارد شدن به آدرس

www.farahoster.ir هاست مورد نظر خود را انتخاب کرده و از خدمات سایت ما استفاده کنید.